banner864

İşte Amerika'nın kirli savaşı 09 Nisan 2014, 14:47

İsrail istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debkafile internet sitesi, önemli bir iddia ortaya attı. Site, Amerika'nın Suriye'deki teröristlere Türkiye ve Ürdün üzerinden anti-tank silahları gönderdiğini yazdı. İddiaya göre, silahlar bundan yalnızca birkaç gün önce, Kilis üzerinden Halep'e gönderildi ve teröristlere teslim edildi.
İsrail istihbaratına yakınlığıyla bilinen Debkafile internet sitesi,  Amerika'nın birkaç gün içinde Suriye'deki teröristlere Türkiye üzerinden ağır silahlar gönderdiğini iddia etti

Habere göre, Amerikan ordusuna ait "BGM-71 TOW model" anti-tank silahları Kilis koridoru üzerinden teröristlere ulaştırıldı. Sevkiyatın bir diğer adresi ise Ürdün oldu.

İddiaya göre, silahlar önce hava yoluyla Diyarbakır’a ve Ürdün sınırındaki Kral Faysal Üssü'ne gönderiliyor. Türkiye’ye gelen silahlar daha sonra, "Kilis Koridoru" olarak anılan ve Gaziantep’ten Halep kentine ulaşan 40 kilometrelik insani yardım koridorundan teröristlere sevkediliyor.

Debkafile'a göre, sevkiyat emrini bizzat Amerika Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey verdi. Teröristlere ağır silah sevkiyatı ise, Dempsey’nin geçen hafta gerçekleştirdiği İsrail ziyaretinde planlandı. Dempsey, İsrail ve Suudi Arabistan'dan hava sevkiyatının güvenliğini temin etmelerini istedi.

İddiaya göre, silahlar, teröristlere karşı Ürdün ve Türkiye sınırında kara operasyonu başlatan Suriye Ordusu'na karşı verildi. Özgür Suriye Ordusu, Suriye Devrim Cephesi ve El Kaide'ye bağlı Nusra Cephesi'ne üye teröristler Nisan başında ABD anti tankını kullanmaya başladı. 4 kilometre menzile sahip olan ve yarım metrelik tank zırhını delebilen BGM-71 TOW model silahın, Suriye Ordusu'nun kara operasyonunu terkedip, hava operasyonu başlatmasına neden oldu.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ozel arslan :

insanlikdan nasibine almamis amarikalilar

cenap aytepe :

amerika ve ingiltere dünya insanlığının başının belası.bu dünyayı zehir etdiler belki batarız ama onlarıda bırakmayız

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder