banner864

İşte Barzani-PKK geriliminin fotoğrafı 12 Nisan 2014, 17:04

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile PKK arasındaki başlayan gerilim büyüyor. Barzani yönetimi, Suriye sınırını kontrol altına almak için başlattığı hendek kazma çalışmalarını hızlandırdı. Musul'un Şibana Köyü'nde hendek kazan Barzani yönetimi, Mardin Nusaybin sınırına da beton duvar örmeye başladı.
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile PKK arasındaki kriz, bölgede gerilimi artırdı. Barzani Yönetimi, Suriye'nin kuzeyinde başlattığı hendek kazma çalışmalarını hızlandırdı.

Musul’un Şibana köyüne hendek kazan Barzani'ye bağlı peşmergeler, Mardin'in Nusaybin ilçesindeki sınır bölgesine de beton duvar örmeye başladı.Sınırın bazı bölümlerindeki tel örgülerde de güçlendirme çalışmalarının yapıldığı öğrenildi.

Sınır hattını kontrol altına almak isteyen Barzani Yönetimi'nin hendek girişimi Suriye'nin Kamışlı kenti sınırına uzandı.

Barzani yönetimi dün de Musul’un Şibana köyünde uzunluğu 17 kilometre, derinliği 3 metre olan hendek kazmıştı. Barzani'nin bu adımına, PKK Kandil'den yapılan bir açıklama ile tepki gösterdi.

PKK'nın Suriye uzantısı PYD ise hendeğin kazıldığı alana giderek protesto gösterisi düzenledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar