banner864

İstifa etti 27 Nisan 2014, 09:15

Güney Kore Başbakanı Chıng Hung-won, geçtiğimiz hafta yaşanan feribot felaketi sonrası gelen tepkiler üzerine istifa ettiğini duyurdu.
Felaketin yükünün hükümetleri için çok ağır olduğunu kaydeden Chung, “Kazayı engellemek noktasında hükümet olarak yaşadığımız problemlerden dolayı herkesten özür diliyorum. Umarım bir daha bu tür olaylar yaşanmaz” dedi.

Chung daha önce hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyareti sırasında yuhalanmış ve başına su şişesi fırlatılmıştı. İstifa ettiğini açıklayan Chung’un bu kararı Cumhurbaşkanı Park Geun-hye tarafından onaylanması durumunda geçerlilik kazanacak.

Güney Kore’de Sewol adlı feribot 16 Nisan günü okul gezisi için denize açıldıktan bir süre sonra batmıştı. Feribotta çoğu öğrenci ve öğretmen olan 300’den fazla kişi yer alıyordu. Feribotun batması sonrası yapılan son açıklamalarda ölü sayısı 187 olarak açıklandı.

İHA
Etiketler

Yorumlar

canozum develli :

adamlar en ufak birseyde istifa ediyor o koltuğu babasin mali olmadigini biliyor ne yazikki bizdekilerde ayakta duramiyacak halde olsalar bile o koltuktan vaz geçemiyor bu koltgun hikmeti ne ise

muratdağlı :

onlarda öyle, mert ve dürüstler çünkü! bizimkiler gibi kaşağılanmamış, bizdekilerin yaptıklarından yüzleri bile kızarmıyor.daha üstelik zeytin yağı gibi yüze çıkıyorlar. çıkarcılar,yalakacılar cahil ve saf akılı vatandaşlarda alkışlıyor; yolsuzluk, dolandırıcılık ve vatana ihanet sucu işleyenleri! allah sonumuz hayır eyleye inşallah.

nesrin uzcan :

hakkında daha kişisel ve belgeli bir suçlama olsaydı herhalde istifa etmekle yetinmez intihar ederdi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar