banner864

John Kerry'den Suriye itirafı 23 Ekim 2013, 13:12

Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'deki krize askeri bir çözüm bulunmadığını açıkladı. Londra'daki Suriye'nin Dostları toplantısında konuşan Kerry, krizin yalnızca siyasi yollarla çözülebileceğini kaydetti.
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’deki krize askeri bir çözüm bulunmadığını açıkladı.

Londra'da düzenlenen Suriye'nin Dostları toplantısında konuşan Kerry, krizin yalnızca siyasi yollarla çözülebileceğini söyledi.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Kerry, "Bu krizin savaş meydanında sona ermeyeceğine ve pek çok insanın da inandığı gibi anlaşmalı bir yapılanma ile sona ereceğini düşünüyorum" dedi.

Cenevre 2 Konferansı ile ilgili de konuşan Kerry, Suriye'deki ılımlı muhalefetin, konferansa katılıp katılmayacağına karar vermesi gerektiğini belirtti.

Kerry, Suudi Arabistan ve Amerika arasındaki gerginliğe de değindi. "Suudilerin Suriye'ye askeri operasyon konusunda hayal kırıklığına uğradığını biliyoruz" diyen Kerry, yine de Suudi Arabistan ile yakın çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

serkan acarel :

yine basladilar medya üzerinden propaganda ya su abd liler !!! esad sunu yapmis da, esad bunu yapmis da, esad böylemis de, esad söylemis de, yutmuyoruz biz sizin sahtekar oyunlariniza abd liler, yutmuyoruz artik !!! yalaniniz kac kez ortaya cikti, daha halen utanmadan yalan söylüyorsunuz sayin abd liler !!! siz resmen yalancisiniz, kaniniz bozuk sizin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder