banner864

Kararın gerekçesi ''Güvenlik'' 15 Aralık 2014, 15:32

Mısır hükümeti eski Amerikalı diplomatın ülkeye girişine "güvenlik" gerekçesiyle izin vermedi. İstanbul üzerinden Mısır’a giden ABD destekli bir Sivil Toplum Kuruluşunun Ortadoğu Masasında görevli Michelle Dunne, Kahire havalimanından geri çevrildi.
ABD destekli Mürsi hükümetini devrimle indiren Mısır, ABD'li bir diplomatın ülkeye girişine "güvenlik" gerekçesiyle izin vermedi.
Mısır basınında yer alan haberlere göre; ABD’li eski diplomat olan Michelle Dunne İstanbul üzerinden Mısır'a gitti. Ancak, "Carnegie Endowment for International Peace" adlı ABD destekli Sivil Toplum Kuruluşunun Ortadoğu Masası'nda görevli olan Dunne, "güvenlik" gerekçesiyle Kahire havalimanından ülkeye alınmadı.

Dunne, Twitter hesabından, “hükümet yanlısı” gruplar tarafından Kahire’ye davet edildiğini ve Dışileri Konseyi'nin düzenlediği bir konferansa katılmak için Mısır’a giriş yapmak istediğini belirtti.

New York Times’a konuşan kaynaklar, Dunne’un Ortadoğu da 17 yıldan bu yana başta Kahire ve Kudüs olmak üzere Ortadoğu’da görev yaptığını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar