banner864

“Kayıp uçak kaçırıldı, rehineler Pakistan'da“ 09 Nisan 2014, 18:02

Malezya Havayollarına ait yolcu uçağının kaybolmasının üzerinden 32 gün geçti. Arama çalışmaları devam ederken, uçakla ilgili çarpıcı bir iddia daha ortaya atıldı. Rus istihbaratından adı açıklanmayan bir kaynak, uçağın kaçırıldığını, yolcuların ise Pakistan'da tutulduğunu öne sürdü.
Malezya uçağının kaybolmasının ardından ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi. 32 gün önce 239 yolcusuyla gizemli bir şekilde kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçağın Pakistan'a kaçırıldığı iddia edildi.

İddia Rus İstihbaratından ismini açıklamayan bir kaynağa dayandırıldı.

Rus istihbaratından üst düzey bir yetkilinin, Moskovskiy Komsomolets gazetesine verdiği bilgiye göre, uçak ''Hiç'' lakaplı biri tarafından kaçırıldı. Bazı ülkelerin istihbaratçıları da bu fikirle aynı görüşte.

Aynı kaynağa göre, Uçakta bulunan 20 Asyalı özel uzman mart ayında Pakistan'daki yeraltı sığınaklardan birine götürüldü. Uçağın yolcuları da hayatta. Yolcular Afganistan'ın Kandahar şehrinin güneydoğusundaki dağlık bir bölgede tutuluyor.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

birisi :

Ancak sadece bir iddaadan ibaret... Kimse nasıl bilmiyor yerini anlamadım bu doğruysa da inşallah doğrudur sağ salim ulaşılır insanlara...

Atilla Vanlioglu :

Ulusalkanal'ın haber ve yorumlarına inanıyorum. Aydınlık ve Ulusal olmazsa olmazımızdır. Başarılar dileklerimle saygılarımı sunuyorum.

soner alay :

Sanmiyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar