banner864

Kerry Rusya'yı suçladı 17 Şubat 2014, 09:04

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye konusunda bir çözüme ulaşılamaması ve Beşar Esad'ın hala Devlet Başkanlığı koltuğunda oturması konusunda Rusya'yı suçladı.
 Resmi temaslarda bulunmak üzere bulunduğu Endonezya'nın başkenti Jakarta'da gazetecilere açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'deki krizin sona erdirilmesine yönelik yapılan Cenevre 2 görüşmelerinden sonuç alınamaması ve Suriye'de çatışmaların durdurulamaması ile ilgili olarak, Rusya'nın izlediği politikayı sert bir dille eleştirdi. Beşar Esad'ın, Rusya sayesinde iktidarda kaldığını savunan ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Esad rejimi kendi halkına varil bombaları yağdırmayı sürdürdü. Üzülerek söylüyorum ki, bunu İran, Hizbullah ve Rusya'nın desteği sayesinde yapabildi. Rusya çözümün bir parçası olmak yerine, Esad yönetimine silah ve yardım sağlamayı tercih etti" dedi.
DHA

Yorumlar

insanlık adına :

pekala karşı tarafa kim silahverdi bir ülkenin içinde neden savaş olur o ülkede silahlar neden temil edilir eğer bir yardım ediliyorsa neden gizli kapaklıdır bu bir çıkar gölgesi değilmidir başka ülkenin üdzerinde çıkar sağlamak insanlık hakkımıdır insanlık hakları neye kime hangi amaca göredir insanlık ölüyorsa orda ateşkes ilan edilmesi gerekirken anlaşamadık lafı çıkarlar üzerindenmi hesaplanmıştır hesaplar neden öne atılmıştır jyüzbinlerce ınsan ölürken anlaşamamak insanlıkla ilgilimidir çıkarla ilgilimidir dünyanın sessi bu insanlık katliyamına nasıl sessiz bırakılmiıstır iki cenevre görüşmesinde işkenceler yuzbinlerce insan katledilirken anlaşamadık demek neleri ortaya sürdünuzde insanlık masanızda ölüme bilerek bıraktınız dünyaya insanlıga anlatın çünkü insanlık seçilmiş göreve getirilmiş insanlıkla çok büyük sınavıni allaha vede insanlığa veriyor

mustafa cenap aytepe :

bay keri arkandaki kana bak öyle konuş

sydneyden turan :

seni gidi yuzsuz adam irakta 1 milyonun ustune fosfor bombasini atarken iyiydiniz simdi aynisini suriyeyemi yapacaksiniz musluman katilleri.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder