Kıbrıs'ta yeni gelişme 02 Temmuz 2015, 13:13

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Rum tarafı arasında yürütülen müzakerelere ilişkin iki ülkenin liderlerinden açıklama geldi. Brüksel'de görüşmelerde bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Kıbrıs'ta çözüm için yeniden umutların arttığı bir dönemdeyiz, kararlıyız" dedi. Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis de, "Bu hızla devam edersek, yakında daha önemli ilerlemelerden bahsetmeye başlayabileceğiz" ifadelerini kullandı
Kıbrıs'ta yürütülen müzakerelerle ilgili, hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, hem de Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis açıklama yaptı.

Brüksel'de Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği yetkilileri ile temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Akıncı, Brüksel'de medya mensupları ile kahvaltı yaptı.

Brüksel'de Avrupa Parlamentosu Başkanı, komisyon başkanları, konsey başkanı ve bir çok grup başkanı görüştüğünü belirten Akıncı, "Kıbrıs'ta çözüm ümitler yeniden arttı" dedi.

Bir diğer açıklama da Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'ten geldi. Anastasiadis, görüşmelerde aşama kaydedilmeye başlandığını söyledi.

Reuters'a konuşan Anastasiadis, "Bu hızla devam edersek, inanıyorum ki, yakında daha önemli ilerlemelerden bahsetmeye başlayabileceğiz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

melsa :

normaldir...başta adam kalmayınca ...her istediklerini alırlar...

Hasan Kemal :

pes be annem....!...pes....!..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar