banner864

Koalisyon güçleri Cerablus'ta IŞİD mevzilerini bombaladı 11 Temmuz 2015, 15:32

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, Halep'e bağlı Cerablus'taki IŞİD mevzilerini bombaladı. IŞİD mevzileri Türkiye-Suriye sınır hattına 400 metre mesafede.
ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, Türkiye sınırında bulunan Suriye'nin Cerablus kentindeki IŞİD mevzilerini bombardımana tuttu.

Halep'e bağlı Cerablus ilçesi yaklaşık iki yıldır IŞİD'in kontrolü altında. IŞİD mevzilerinin ve cephaneliğinin hedef alındığı bombardımanda 20 IŞİD üyesinin öldüğü ve çok sayıda yaralının olduğu öğrenildi.

Yaralı IŞİD militanları Cerablus'a yakın olan ve IŞİD'in elinde olan Çobanbey kasabasına götürüldü. Kentte bulunan yaklaşık 2 bin sivilin can güvenlikleri nedeniyle Türkiye sınırına gelmek istediği ancak örgütün buna izin vermediği öne sürüldü.

Cerablus'taki yoğun bombardıman, Antep'in Karkamış ilçesinde hissedilirken, bombardıman nedeniyle Karkamış'ta bulunan bazı evlerin camları da sallandı.

Öte yandan Cerablus'ta Fırat nehri kıyısında PKK/PYD'nin de içerisinde yer aldığı Burkan El Fırat Güçleri ile IŞİD güçleri arasında ise şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

YPG'nin de içerisinde yer aldığı Burkan El Fırat Güçleri'nin Genel Sözcüsü Şervan Devriş, hedeflerinin Cerablus'u IŞİD'in elinden almak olduğunu söyledi. Derviş, Cerablus kent merkeziyle aralarında çok yakın bir mesafenin kaldığını dile getirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder