banner864

Kremlin Sözcüsü’nden Türkiye ile ilgili açıklama 28 Nisan 2015, 12:40

Rusya Devlet BaşkanI Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus liderin Erivan'daki törenlerde yaptığı konuşma ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın ifadelerinin Putin'e aktarıldığını belirten Peskov, Putin'in törende "soykırım" demediğini vurguladı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 24 Nisan'da Erivan'da yaptığı konuşmayala ilgili Kremlin'den yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, Putin'in "Soykırım" ifadesini kullanmadığı belirtildi.

Putin Erivan'da yaptığı konuşmada 1915 olayları için "Bir buçuk milyondan fazla insanın hayatını kaybettiği büyük bir trajedi" demişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise Putin'ın açıklamalarına tepki göstermişti.

Erdoğan'dan sonra Putin'in sözcüsü Dmitriy Peskov yeni bir açıklama yaptı. Peskov, Erdoğan'ın sözlerini Putin'e aktardıklarını belirtti. Peskov, Rus liderin Erivan'da "soykırım" ifadesini kullanmadığını vurguladı.

Türkiye ve Rusya'nın çok taraflı işbirliği için önemli adımlar attığını belirten Peskov, "İlişkilerin gelişmesinin bizim için büyük önem taşıdığını bildirmiştik. İlişkilerimizin önce olduğu gibi aynı şekilde adım adım gelişmesini ümit ediyoruz." dedi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

celal kemal balkar :

putin kendini afettirdin

selim erdenen :

putin rus arşivlerindeki belgeler sayesinde 1915 olaylarının soykırım olmadığını en iyi bilecek konumda olan biri.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar