banner864

"Krizin mimarı CIA" 02 Ocak 2015, 16:45

Ukrayna ile ilgili belgesel hazırlayan Amerikalı ünlü yapımcı ve yönetmen Oliver Stone, çarpıcı açıklamalara imza attı. Stone, Ukrayna'da krizi ve iç savaşı CIA'nın çıkardığını söyledi. Stone, "Sorun Putin'in Kırım'ı ilhakı değil, Amerika'nın Ukrayna'yı ilhakı" dedi.
Amerikalı ünlü yönetmen ve yapımcı Oliver Stone, Ukrayna'daki siyasi krizle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ukrayna kriziyle ilgili belgesel hazırlayan Stone, geçen yıl Şubat ayında Kiev'de yaşanan ve 59 kişinin öldürüldüğü katliamda CIA'nın parmağı olduğunu söyledi. Stone, "Ukrayna krizini ve iç savaşını CIA hazırladı. Sorun Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kırım'ı ilhakı değil, Amerika'nın Ukrayna'yı ilhakı" dedi.

Ünlü yönetmen, açıklamalarını bire bir görüştüğü tanıklara dayandırdı. Oliver Stone'un görüştüğü kişiler arasında Kiev'de çıkan olayların ardından darbeyle görevden uzaklaştırılan eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç de var.

Amerikalı ünlü yönetmen, Ukraynalıların 2'inci Soğuk Savaş'ın kurbanı olduğunu savundu.

"22 Şubat katliamıyla ilgili bütün detaylar belgeselde yayınlanacak. Aldığım bilgiler bana gösteriyor ki o gün 45 protestocu ve 14 polisi öldürenler Batı yanlısı üçüncü partinin kışkırtıcılarıydı. Tanıkların hepsi bu olayın arkasında CIA'nın parmağı olduğunu söyledi"

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar