banner864

''Kürdistan kurulmalı'' 30 Haziran 2014, 08:31

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Şiiler ile Suniler arasında yaşanan şiddet olaylarının artması nedeniyle bölgede bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasına destek verdiklerini açıkladı.

Netanyahu Tel Aviv Üniversitesi'nde öğrencilere yaptığı konuşmada bölgenin güvenliği açısından orada bir Kürt devletinin kurulması gerektiğine vurgu yaptı. İspanyol Haber Ajansı Europress'de yer alan habere göre, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, burada yaptığı konuşmada "Kürtler mücadeleci bir topluluktur, siyasi şartları da yerine getiriyor, bu bağlamda bağımsızlığı da hak ediyorlar" dedi.

Ajans, Netanyahu'nun bu açıklamasının bölgede Irak'ın bütünlüğünü savunan ABD'nin tezleri ile ters düştüğünü söyledi. DHA

Yorumlar

VAH TÜRKİYEM VAH ! :

pkk'yi bunlar kurdu, mehmetçiğimizi şehit eden parayı, silahı, telsizi, alet-edevatı, eğitimi bunlar verdi! lanet olsun ne diyim ? tanrı türkü korusun !

Ahmet Olgun :

bütün lanetin arkasında bunlar var zaten. normalde böyle bir açıklama savaş sebebidir!

cenap naytepe :

kimin kim ile dost olduğu ve kimle işbirliği yaptığı çok açık görülüyor çok akıllı olmaya hiç gerek yok ...

Falcon :

emrin olur..sen'de yerlerinden ettiğin filistinlilere yer bulmuş olursun

Açık ve net :

Bu şekilde konuşanları görünce pkk yı kimin beslediğide bir noktada gözler önüne seriliyor. Ne kadar kolay devlet kurmak devlet olmak ya!? Bağımsız kürt devleti kurulduktan 5-6 sene sonra oraya ilk savaş açacak ülke İsrail'dir. O bölgedeki kürtleri haritadan silerler üstüne. Çünkü zaten harcanabilir güç olarak görüyorlar o bölge insanını. Amerika'nın kendini vurup Afganistan'a saldırması gibi. Bahaneni oluştur saldır böylelikle kimse bişey demez. Çok kurnaz sanıyorlar kendilerini. İşin içinde enerji var arkadaş yedirirler mi kürtlere!? Herkesi harcarlar o bölgede yaşayan. İsrail o bölgeye şuan giremez çünkü Türkiye onun için büyük bir tehdit. Ancak yeni bir devlet ve yeni bir bahaneyle buraya kadar gelebilir. Türkiye ile savaşmayı göze alamaz. Ama bu kürt devleti denen komediyi kurup daha sonra bizzat yok edecekler. Yani iki devlet savaşmış biri kazanmış başlık bu olur ve bölgeyi koruma bahanesiylede orada yeni İsrail'i görmek mümkün olacaktır.

che :

terörist ülke israil.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar