banner864

Lavrov'dan Kerry'ye çağrı! 04 Mayıs 2014, 00:11

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ABD’ye, Ukrayna’nın güneydoğusundaki operasyonları durdurmaya zorlamak amacıyla Kiev üzerindeki etkisini kullanma çağrısında bulundu.
ITAR-TASS’ın bildirdiğine göre Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile yaptığı görüşmede ABD’ye ‘himayesinde bulundurduğu ve kendi halkına yönelik savaş açan Kiev rejimi üzerindeki etkisini, askeri eylemleri acilen durdurmak, birlikleri geri çekmek ve eylemcilerin alanlarını boşaltmak için kullanmaya” çağırdı. Lavrov görüşmede ayrıca, Ukrayna’daki gerginliğin azaltılması ve ulusal diyalog için hala şans olduğunu belirtti.


Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor: “Lavrov görüşmede, Ukrayna’nın güneydoğusundaki tenzil operasyonunun ülkeyi kardeşin kardeşi öldürdüğü savaşa sürüklediğini vurguladı”.Yorumlar

Cavit Orhonsoy :

lavrov, eğer savaş istemiyorsanız adamlarınızı durdurun diye inceden bir mesaj vermiş ama tabii ki yerine getirilmeyecek. onikiye çeyrek kaldı.

kanlı emperyalizm :

emperyalizm tek dişi kalmış bir canavardır. bulunduğu her ülkede kardeşi kardeşe düşürerek kanla beslenir emperyalizm ve baş temsilcisi abd

Gökmen Çöloğlu :

lavrovûn bu çarısı ayrıca büyük bir diplomatik incelik de gösteriyor. zira ukrayna'yı rusya ile ilişkilerini bozmaya teşvik eden abd hükümetidir. rusya ile ukrayna arasında meydana gelen anlaşmazlığın ana körükleyicisi abddir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar