banner864

Libya'dan iyi haber 29 Eylül 2014, 13:36

Libya'da mahsur kalan 396 Türk işçinin güvenli bölgeye nakli başladı. Dışişleri Bakanlığı, işçilerin Misurata kentine götürülmeye başlandığı, en kısa zamanda da yurda dönüş yapmaları için çalışmaların sürdüğünü duyurdu.
Yaşanan çatışmalar nedeniyle Libya'da mahsur kalan 396 Türk işçiden sevindirici haber geldi. Dışişleri Bakanlığı işçilerin güvenli bölgeye tahliyesinin başladığını duyurdu.

İşçiler, iki aşiretin çatışması nedeniyle tam 7 gündür Libya'daki GHAT havaalanında mahsurdu. Yemek ve su sıkıntısı çeken işçiler çatışmanın gölgesinde hayatta kalmaya çalışıyordu.

Türk Dışişleri Bakanlığı, esaretin 7'inci gününde harekete geçti, Libya'da mahsur kalan işçilerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Bakanlık, Ghat Havaalanında bulunan işçilerin, Ghat ’dan Misurata'ya nakillerinin başladığını duyurdu.

Vatandaşların Misurata’da konaklama ve sağlık kontrollerine ilişkin gerekli hazırlıklar yapıldı. Dışişleri, işçilerin tamamının en kısa sürede Misurata’ya, oradan da Türkiye'ye getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Bu arada Libya'daki işçilerden birinin kalp krizi sonucu öldüğü bildiriliyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar