banner864

Lübnan'dan çok çarpıcı IŞİD yorumu 13 Aralık 2014, 13:34

Dünya "IŞİD'den nasıl kurtulacağız?" sorusuna yanıt ararken Lübnan'dan çok çarpıcı bir yorum geldi. Eski Lübnan Komünist Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve siyasi analist , "IŞİD'den kurtulmak istiyorsanız, öncelikle Amerika ile savaşmalısınız" dedi.
 Önce Irak, ardından Suriye'deki faaliyetleriyle Türk kamuoyunda geniş yer bulan IŞİD'le mücadele konusu dünyanın da gündemine oturdu.
"IŞİD'den nasıl kurtulacağız?" sorusunun yanıtı ise Lübnan'dan geldi. 

Komünist Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı ve siyasi analist  Miheal Awad, ABD ile mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı. "ABD'nin IŞİD’le savaşmak istemediğini" vurgulayan Micheal Awad, bölgesel birlik kurulması gerektiğini belirtti.

"Bu problem, ancak ve ancak bölge halklarının birleşmesiyle çözülür. Bölge halklarının birliğinden kastım; Suriye, Irak, Lübnan, İran, Kürtler ve Türkiye halkıdır. Ancak bu şekilde IŞİD’e karşı başarı kazanılabilir. Şunu da net bir şekilde belirtmelim ki, IŞİD’den kurtulmak istiyorsanız, öncelikle ABD’ye karşı savaşmalısınız. Soruna değil sorunun kaynağına odaklanmalısınız"

ABD-IŞİD ilişkisine dikkat çeken Awad, ABD’nin İslami hareketi kendi hedefleri için kullandığını belirtti.
"IŞİD’in ABD ve İsrail’in ürünü olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Batı ve ABD kendi hedefleri ve çıkarları için İslami hareketi kullandı. Bu durumun ilk ve en somut kanıtı ise ABD’nin Afganistan’daki faaliyetleridir. ABD daha sonra, İslami hareketi ve İslami radikalizmi kullanarak Amerika İslam Ordusu yarattı"

Awad, bölgede silahlandırılan islami grupların Amerikan çıkarları için mücadele ettiğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şasine çiftçi :

adam ne güzel hiç saptırmadan direk adresi göstermiş .ve bencede doğru bu çünki onları bersleyen bir ülke var e tabi israilde bu işin içinde yani mühim olan abd silah sanayi sarfiyat yapsın müslümanları sünni alevi yok türkmen birbirine kırdır temizlet elini hiç kana bulamadan cahil müslümanları birbirine öldürt .temizle oraları uzaktan kumandalı müslümanlarla .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder