banner864

Meksika’dan Yatağan işçilerine çok önemli mektup 03 Eylül 2014, 16:23

Meksika Enerji İşçileri Sendikası- Yeni Meksika İşçileri Merkezi Yatağan İşçilerine mücadelelerinin arkalarında olduklarını belirten bir mektup yolladı. Kendi ülkeleri Meksika'da da savaşını verdikleri özelleştirme hakkında, Türkiyede ki kardeşlerimiz dedikleri Yatağan işçilerine " Dünya da işçi mücadelesinin sınırları yoktur." dediler.

Mektubun altında imzası olan sendika sekreteri José Humberto Montes de Oca Luna , Yatağan işçilerinin devam ettirdikleri mücadele ve kararlılığın arkasında olduklarını, bu tür eylemlerin halkın egemenliğine karşı yapılan bir girişim ve işçi haklarına karşı bir darbe niteliğinde olduğunu belirtti.

Sendikaya bağlı 16.599 Meksikalı işçinin Yatağan işçilerine devrimci selamlar ilettiğini söyleyen mektup , "Zafere kadar daima devam edeceğiz. Ülkelerimiz farklı olabilir, ama savaştığımız neoliberal canavarlar aynı. Yılmadan, yorulmadan haklı mücadelemize devam! Yatağan İşçileri, Meksika İşçileri seninle..." diye bitiyor.

100 yıllık geçmişi olan Meksika Enerji İşçileri Sendikası, kurulduğu tarihten beri işçilerin yanında her türlü mücadelelerine karşı omuz omuza olması ile tanınıyor.

Zeynep Yasar
ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar