banner864

Mesut Barzani'den ''bağımsızlık'' çıkışı 19 Temmuz 2015, 12:59

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'den, "Bağımsızlık" çıkışı. İsim vermeden Celal Talabani ve Goran Hareketi'ni eleştiren Barzani "İki yönetimli Kürdistan" söylemine tepki gösterdi ve "tercihimiz bağımsızlıktır" dedi.
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'den "Bağımsızlık" çıkışı geldi.

Erbil ve Musul'da peşmergeleri ziyaret eden Barzani, burada yaptığı konuşmada "Kürtler için altın bir fırsat doğduğunu" söyledi.

İsim vermeden Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği ile Noşirvan Mustafa Başkanlığındaki Goran Hareketi'ni eleştiren Barzani "Kürdistan'ın iki yönetimli olmasından bahsedenler tarihten ders almamıştır. Hiç kimse Kürdistan bölgesini bölemez, parçalayamaz" dedi.

"Bağımsızlık" vurgusu yapan Barzani "Bağımsızlık ve Boyunduruk seçenekleriyle karşı karşıyayız. Hiçbir şekilde 'boyunduruğu' seçmeyeceğiz. Tercihimiz bağımsızlıktır" ifadelerini kullandı.

Mesut Barzani, Musul operasyonundan önce yerel halkın kentin yönetiminde söz sahibi olmasının güvence altına alınması gerektiğini de dile getirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC Recep Halepli :

Bu adam büyük siyonist ''' MOSHE BARAZANI ''' nin akrabasıdır ! ve tamammen İsrail'e çalışan bir AJANDIR ! Bu adam Kürt kılığına girmiş bir Yahudi'dir ! Görevi Büyük-İsrail'in Yaratılmasını sağlamaktır ! Yâni Vadedilmiş-Toprakları yâni Arz-ı Mev'ud'u yâni Büyük-Siyon Devletini ! Bu ve bunun gibi Siyonist'ler hayat sebepleri olan ZION'u kurabilmek için milyonlarca mâsum insanı kırmaktan 1 saniye bile geri kalmayacaklardır ve en büyük belâ esas bizde patlayacaktır ! Mâlesef Türk Milletinin bundan korunması için yetiştirilmesine, gizlieller mâni olmuştur ! Türkiyem eğitim sistemi ile medyası ile kendisini yok etmek isteyen yabancıların elinde hebâ edilmiştir !

toraman :

rüyanızda görürsünüz bağımsızlığı...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder