banner864

Mini buzul çağı geliyor 19 Ocak 2014, 20:11

Bilim adamları, Güneş yüzeyindeki faaliyetlerin düşüklüğü nedeniyle mini buzul çağının yaşanabileceğini belirtti. En son 1645 yılında benzer seviyelerin görüldüğünü belirten uzmanlar büyük iklim değişikliklerini hazırlıklı olunması gerektiğini söylüyor.
Bilimadamları mini buzul çağının başlayabileceği uyarısı yaptı.

Güneş yüzeyindeki faaliyetlerin, 100 yılın en düşük seviyesinde olması nedeniyle Dünya ikliminde büyük bir değişiklik bekleniyor.

Uzmanlar en son mini buzul devrinin yaşandığı 1645 ile 1715 yılları arasında Güneş yüzeyindeki faaliyetlerin bu seviyede olduğunu belirtti. 1645 yılı ise Londra'da Thames Nehri'nin donmuş olarak resmedildiği haliyle tarih sayfalarında yerini almıştı.

30 senelik Güneş fizikçisi Richard Harrison, daha önce benzer verilerle karşılaşmadığını ve kışların bundan sonra çok soğuk geçebileceğini söyledi.

Londra Üniversitesi'nden Lucie Green ise İnsanoğlu'nun 400 yıl önceye göre edindiği gözlem ve bilgi ile soğuklarla mücadele edebileceğini düşünüyorum." dedi.

ulusalkanal.com.tr

 
Etiketler

Yorumlar

attila palancioglu :

verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim degerli arkadasim. Emperyalist ulkelerin gereksiz Teknolojik calismalari Tesadufler Sistemini bozdu Insanliga buyuk zarar ve yok olusun baslangicidir bu nukleer calismalar uzay icin yapilan calismalar da bunun icinde.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder