banner864

Mısır'dan sert uyarı: Türkiye destekliyor 16 Eylül 2014, 12:26

Türkiye, Müslüman Kardeşler yöneticilerini himayeye hazırlanırken, Mısır'dan önemli uyarılar geldi. Mısır Hâkimler Kulübü Başkanı Ahmed el-Zend, Kahire Mahkemesi hakimlerinden Mahmud El Sayed'in oğlunun, Türkiye ve Katar tarafından desteklenen teröristlerce öldürüldüğünü söyledi. El-Zend terör gruplarına, "Türkiye ve Katar'a gidin" çağrısında bulundu.
Türkiye Mısır'da terör örgütü ilan edilen Müslüman Kardeşler'in yöneticilerini himayeye hazırlanırken, Mısır'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Mısır'daki yargı mensuplarının kitle örgütü olan Hakimler Kulübü'nün Başkanı Ahmet el-Zend, ülkedeki terör faaliyetlerinin Türkiye ve Katar tarafından desteklendiğini söyledi.

Çarşamba günü Kahire Mahkemesi hakimlerinden Mahmud El Sayed'in oğlu bir suikast sonucu öldürüldü. El Ahram gazetesine konuşan El-Zend, terör eylemi için "Türkiye ve Katar'a kaçan" teröristler ifadesiyle Müslüman Kardeşler'i işaret etti.

Mısır Hâkimler Kulübü Başkanı El-Zend, "Belli ki hedef hâkimin kendisiydi ancak saldırıda Sayed’in oğlu henüz kimlikleri saptanmayan katiller tarafından öldürüldü. Bu suikastı yapanlar Türkiye ve Katar tarafından desteklenen rejime muhalif olan İslamcı terörist gruplardır. Bu iki ülkenin Mısır’la ilişkileri, İslamcı Muhammed Mursi devrildikten sonra gerginleşmiştir." diye konuştu.

Açıklamasında terörist gruplara "Türkiye'ye ve Katar'a gitmeleri" çağrısında bulunan El-Zend, "Türkiye’ye gidin ve sizi cehenneme götürecek ‘fuhuş’ paralarıyla karnınızı doyurun. Aşağılanmak için Katar’a gidin ve kırıntılarını size vermeleri için yöneticilerin önünde diz çökün." dedi.

Öte yandan, Mısır'da Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve 14 kişinin müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar