banner864

Mısır'dan Türkiye seyahatlerine izin şartı 07 Aralık 2014, 14:04

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın her konuşmasında hedef aldığı Mısır'dan Türkiye'ye seyahtler konusunda yeni kararlar alındı. Buna göre, Mısır vatandaşları, Türkiye’ye gelmeden önce güvenlik birimlerinden izin alacak..
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Müslüman Kardeşlere verdiği destekle gerilen Mısır-Türkiye ilişkilerinde yeni bir gelişme daha yaşandı.

Mısır, Türkiye'ye seyahatlarde yeni kurallar getirdi. Buna göre, Mısır vatandaşları Türkiye’ye seyahati için güvenlik birimlerinden izin alacak.

AP’nin haberine göre, 18 ila 40 yaş arası Mısırlıların Türkiye’ye seyahatlerinden önce Kahire merkezinde güvenlik soruşturmasından geçmeleri gerekiyor. Alınan bilgiye göre son 24 saat içinde 200’den fazla kişinin Türkiye’ye seyahati engellendi.

Uygulamanın amacı ise Mısır vatandaşlarının, Vatandaşlarının Türkiye üzerinden Suriye’deki cihatçı gruplara katılmasına engel olmak.

İçişleri Bakanlığı sözcüsü Hany Abdel Latif alınan bu kararla, Mısırlıların Suriye’deki militan gruplara katılmasının önüne geçmeyi amaçladıklarını açıkladı.

Mısırlıların halihazırda Suriye, Irak ve Ürdün’e gitmeden önce izin alması gerekiyordu.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar