banner864

Mısır'dan Türkiye'ye YSK'lı rest 04 Haziran 2014, 19:42

Mısır Dışişleri Bakanlığı sözcüsüBadr AbdulAti, Dışişleri BakanıNabil Fahmi’nin talimatıyla, Kahire’deki Türkiye Maslahatgüzarı’nınDışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını açıkladı. Görüşmede, bazı Türk yetkililerin, Mısır cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik, Anadolu Ajansı ve Türkiye’deki meyda kuruluşlarına yansıyan açıklamalarından duyulan hoşnutsuzluk belirtildi.

Mısır Dışişleri Bakanı Yardımcısı, Türkiye Maslahatgüzarı’na Türk yetkililerin yaptığı açıklamaların, Mısır’da yerel, bölgesel ve uluslararası örgütlerin denetiminde, dürüst ve şeffaf olarak yapılan seçimler konusunda Türkiye’nin fikir sahibi olmadığını gösterdiğini ifade etti. Bakan yardımcısı ayrıca Türkiye’nin Mısır’ın içişlerine müdahalesini iki ülkeyi karşılaştırarak şu şekilde ifade etti: “Biz de geçen Mart’ta Türkiye’de yapılan yerel seçimlerin sonuçlarını ve siyasi atmosferi eleştirebiliriz. Özellikle Ankara’ya yönelik suçlamalar var. Binlerce Türk, seçim sonuçlarını Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde protesto etti. Biz ise, Türkiye’deki seçimleri, başka devletlerin içişlerine müdahale etmediğimiz için eleştirmedik. Bu yüzden, Türkiye’den Mısır halkının iradesine saygı göstermesini istiyoruz.”

Haber: Abeer Elşinnavi-Kahire
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Muzaffer Üner :

mısır hükumeti çok haklı.ülkelerin iç işlerine karışmak doğru değil..bu duruöda onlar da bizimkine müdahale etmek isteyebilirler.her şeyimiz doğru değil ki.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar