banner864

Montrö'de Esad'a destek 22 Ocak 2014, 19:33

Cenevre'de Konferans devam ederken, Suriye halkı temsilcilerini yalnız bırakmadı. Konferans salonunun önünde toplanan Suriyeliler, "Yaşasın Suriye, Yaşasın Esad" ve "Faşist Erdoğan" sloganları attı.
 İkinci Cenevre Konferansı sürerken, konferansın yapıldığı Montrö kentinde Suriyelilerin eylemi vardı. Suriyeliler, Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve hükümete destek vermek için salon önünde toplandı.

300'e yakın kişinin katıldığı protesto gösterisinde " Yaşasın Suriye, yaşasın Esad" ve "Faşist Erdoğan" sloganları atıldı.

Suriye, İran, Lübnan ve İsviçre bayrakları taşıyan Suriyeliler arasında, Hatay'ın Samandağ ilçesinden gelen bir Türk vatandaşı da vardı.

Sabah 8 buçukta bina önünde toplanan Suriyelilerin otobüsleri Montrö'ye gelirken sınırlarda durduruldu. Özellikle Fransa'dan gelen kişilerin sınırda sorun yaşadığı bildirildi.

Kalabalık Suriye sorununun Suriye halkı tarafında çözülebileceğine vurgu yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC.Vesile kaynar :

Halkı seviyor Esadı, Suryede olanları orada yaşayanlar daha iyi bilir ,o gördüğümüz işkencelerde hizbullahcıların kine benziyor, Esada malediyorlar diye düşünüyorum Türkiyeye sığınanlarda kadınlar çocuklar hariç diyerleri eyitim görüp silahlanıp geri savaşmaya dönüyorlar ,daha öncede gördük 18 yaşında bir genci yatırıp besmele ile koyun keser gibi kestiler başınıda sopaya takıp sevinç edaları ile dolaştırdılar sucu ne olabilirki Başbakanın o görüntülere tepkisi oldumu hep Esada varyansın etti.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder