banner864

Musul’dan Bağdat’a koridor 12 Haziran 2015, 17:52

Amerika’nın Sesi Irak’ta kurulacak askeri tesislerle ilgili önemli bir iddia ortaya attı. İnternet sitesindeki haberde Amerika’nın Musul üzerinden Bağdat’a uzanan bir koridor planı yaptığı yazıldı. ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey de bu iddiaları güçlendiren bir açıklama yaparak Amerika’nın Irak’taki kamp sayısını artıracağını söyledi.
Amerika olası bir Musul operasyonu öncesinde Irak’a daha fazla üs kurmanın planlarını yapıyor.
                                                                                                      
Amerika’nın Sesi Irak’taki  Amerikan üslerinin sayısının artırılacağı yönünde bilgiler paylaştı. ABD Genelkurmayı'na dayandırılan haberde Amerika’nın Musul üzerinden Bağdat’a uzanan bir koridorun hazırlıklarını başlattığı belirtildi. 

Uzmanların genel değerlendirmesi söz konusu koridorun,  Musul’dan Bağdat’a güvenli bir şekilde asker ve silah sevkiyatını kolaylaştırmak için yapıldığı yönünde. 

ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey de söz konusu iddiaları güçlendiren bir açıklama yaptı. İtalya’ya giden uçakta gazetecilere konuşan Dempsey, Irak ordusunun daha hızlı ve etkili bir şekilde eğitilip donatabilmesi için kamp sayısını artırılacağını bildirdi. 

Dempsey, geçen hafta planlanan Takaddum üssüne gönderilecek 450 Amerikan askerinin görevini de açıkladı.

Askerlerin Irak ordusuna yardımda bulunacağını dile getiren Dempsey, gönderilecek ek askerlerden kısa zamanda sonuç beklemenin yanlış olduğunu belirtti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

her oy kullanan vatandaşin geleceğimizle ilgili namus sorumluluğu var ve şimd artik tam esir alindik amerika ne derse o olacak yazik.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar