banner864

NATO'da Rusya alarmı 30 Ekim 2014, 14:02

Rus jet ve bombardıman uçaklarının sıradışı hareketliliği, NATO'yu alarma geçirdi. Alman, İngiliz ve Türk savaş uçakları Rus uçaklarını izlemeye aldı.
Açıklama NATO'dan geldi. Rus savaş uçaklarının Baltık Denizi, Kuzey Denizi, Atlantik Okyanusu, Karadeniz ve  Avrupa hava sahasında dikkat çekici askeri manevralar yaptığı tespit edildi.

Bunun üzerine aralarında Alman, İngiliz ve Türk savaş uçaklarının da bulunduğu NATO birimleri havalanarak Rus uçaklarını izlemeye aldı. Portekiz ve Norveç Hava Kuvvetleri de alarma geçti. NATO sözcüsü, Rus manevrasında en az 26 savaş uçağının yer aldığını söyledi.

NATO açıklamasında, Rus uçaklarının Avrupa sivil hava trafik makamlarına uçuş planlarını bildirmedikleri vurgulandı. Telsiz bağlantısını devam ettirmeyen uçakların transponder kullanmadıkları için sivil havacılık için risk teşkil ettiklerine işaret edildi.

NATO verilerine göre Avrupa hava sahasında bu yıl 100'den fazla Rus savaş uçağı saptandı. Bunun geçen yıla kıyasla üç katı bir artış anlamına geldiğine dikkat çekiliyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

melsa :

oldu bide yer saptamalarına izin vereceklerdi.herkesi bizim gibi saf sanıyo heralde bunlar... :))ayrıca avrupa ve abd kısaca nato rusyanın bölgesine fazla sokuldu.başkasının çöplüğüne dalarlarsa ne olmasını bekliyorlarki...ıraktaki gibi hoşgeldin karşılamasımı ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar