banner864

NATO'dan Rusya'ya sert uyarı! 03 Nisan 2014, 19:53

NATO ülkeleri ve Rusya arasındaki askeri gerilimde karşılıklı açıklama ve hamleler geldi. NATO, Rusya'yı Ukrayna sınırına asker konuşlandırdığını ileri sürerek uyardı. Akdenizdeki iki savaş gemisini Karadeniz'e yönelendiren Rusya ise Ukrayna'ya sattığı doğal gazın fiyatını ikinci kez artırarak 485 dolara çıkardı.
NATO, Rusya ile askerî ve sivil alandaki işbirliğini askıya almasının ardından, bu kez de Rusya'yı Ukrayna sınırındaki Rus askeri varlığını gerekçe göstererek uyardı.

NATO Genel Sekreteri Rasmussen, "Rusya'nın düzenleyeceği olası bir saldırının tarihi bir hata olur" dedi.

Rusya'nın, Ukrayna'nın doğu sınırına 35-40 bin kadar Rus askeri konuşlandırdığı tahmin ediliyor.

Rusya ise Suriye'deki iç savaş nedeniyle Akdeniz'de görevlendirdiği iki savaş gemisisini Karadeniz'e yöneldirmişti. Bu hamleye ek olarak Rusya Ukrayna'ya sattığı doğalgazın fiyatını iki gün içinde ikinci kez artırarak 485 dolara çıkardı.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, gaz şirketi Gazprom Genel Müdürü Aleksey Miller ile Kiev yönetiminin doğalgaz borcunu görüştü. Miller, Ukrayna'nın, mart ayında Rusya'dan aldığı 1 milyar 956 milyon metreküp doğalgaza karşılık ödeme yapmadığını söyledi. Miller ayrıca Ukrayna'nın borcunun 2,2 milyar doları aştığını ifade etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

blöf :

nato gidici sekreteri blöf yapmış. ukrayna nato üyesi değil.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar