banner864

O görüşmeden sonra Çikolata geri adım attı 18 Haziran 2014, 21:13

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ülkenin doğusundaki kentlerde etkin olan ve Rusya ile birleşme taraftarı gruplara ateşkes çağrısı yaptı. Poroşenko, kısa süre içinde uygulamaya girecek olan kararın çatışmalara taraf olan kesimlerce desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Ukrayna yönetimi ülkenin doğusunda isyan eden kentlere karşı geri adım attı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Luhansk ve Donetsk bölgelerindeki Rusya'yla birleşme taraftarı olan gruplara ateşkes çağrısı yaptı. 
Tek taraflı ateşkes ilan eden Poroşenko, kısa süre içinde uygulamaya girecek olan kararın çatışmalara taraf olan kesimlerce desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Poroşenko’nun ateşkes ilanı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin sonrasında geldi.

Ukrayna ordusunun Luhansk ve Donetsk bölgelerinde yaptığı operasyonlara bölgedeki direniş örgütlerinin karşılık vermesi sonucu yüzlerce kişi öldü.

Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim ekonomik alanda ilişkileri de etkiledi. Rusya, ödemeler konusundaki anlaşmazlık nedeniyle Ukrayna’ya gaz naklini pazartesi günü kesmişti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder