banner864

'O saldırıyı IŞİD üstlendi' 07 Ağustos 2015, 19:33

Ortadoğudaki terör dalgasıyla ilgili Rusya'dan Suudi Arabistan'a çağrı geldi. Suudi Arabistan'da bir camide meydana gelen patlama sonrası yapılan açıklamada Rusya'nın teröre karşı mücadelede Suudi Arabistan'a destek olmaya hazır olduğu belirtildi. Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim de terör sorununa çözüm amacıyla Umman'ı ziyaret etti.
Suriye'de dış destekli terör saldırıları, bölgedeki radikal terör unsurlarını desteklediği bilinen Suudi Arabistan'ı da hedef almaya başlayınca konuyla ilgili Rusya'dan dikkat çeken bir çağrı geldi. Moskava'dan "Rusya, Suudi Arabistan'a terörle mücadelede gereken desteği vermeye hazırdır" açıklaması geldi. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın güney batısındaki Abha şehrinde bir camiine düzenlenen ve 15 kişinin ölümüne neden olan intihar saldırısıyla ilgili Suudi Arabistan'a çağrıda bulundu. Açıklamada, "Bu kötülüğü ancak bölge ülkeleri ve uluslararası toplumun ortak çabaları ile yenilgiye uğratabiliriz." denildi. 

AFP ajansı saldırıyı IŞİD'in üstlendiğini yazarken Suudi yetkililerden saldırının hangi örgüt tarafından yapıldığı konusunda bir açıklama gelmedi. 

Bölgede teröre çözüm arayışları kapsamında Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim de Umman'ı ziyaret etti. Görüşmede "Suriye’deki krizin perde arkasının derin bir şekilde ele alındığı" belirtildi.

Sana'da yer alan habere göre görüşmede "Suriye’nin egemenliği, bağımsızlığı ve toprak bütünlüğünün korunması" noktalarının altı çizildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar