banner864

Obama itiraf etti: Biz başlattık 04 Şubat 2015, 15:04

ABD Başkanı Barack Obama, Ukrayna’da 3 bin kişinin ölümüne yolaçan iç savaşı, ABD’nin başlattığını itiraf etti. Obama, "Sayın Putin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç'in ülkeden kaçışı ve Maydan protestoları ile Ukrayna'da yönetimin değişiminde bizim aracı olmamıza hazırlıksız yakalandı" dedi.
Ukrayna'da 3 bin kişinin ölümüyle sonuçlanan çatışmaları ABD başlattı. ABD Başkanı Barack Obama da bunu itiraf etti.

Obama bu açıklamayı CNN'e verdiği röportajda yaptı. "Sayın Putin, Kırım ve Ukrayna ile ilgili kararını büyük bir stratejinin sonucu olarak almadı." diyen Obama, "Putin hazırlıksız yakalandı" ifadelerini kullandı.

Obama, "Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç'in ülkeden kaçışı ve Maydan protestoları ile Ukrayna'da yönetimin değişiminde bizim aracı olmamıza hazırlıksız yakalandı. Bu durum Rusya’yı diplomatik izolasyonla karşı karşıya bıraktı. Yaptırımlara yol açtı. Bu yaptırımlar da Rusya’nın tüm gelirlerinin azalmasına ve ekonomisinin zayıflamasına neden oldu." dedi.

Obama, ABD’nin Rusya ile sıcak bir savaşa sürüklenme riski olup olmadığı yönelik de "böyle bir ihtimal yok" yanıtını verdi. Obama, NATO’nun Doğu Avrupa’da etkinliğini artırmaya devam edeceğini ifade etti.

  

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

melsa :

okadar eminmiymiş...etkisinin artacağı konusunda....natodan kopuşlar artmasın...dünya yeni oluşumlara doğru kaymasın....benim algıladığımda bu...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar