banner864

Obama krizi çözme turunda 11 Ekim 2013, 16:24

Amerika Başkanı Obama, Amerika'da hayatı durma noktasına getiren bütçe krizinin çözümü için uzlaşma turuna çıktı. Cumhuriyetçi Parti üyeleri ile bir araya gelen Obama'ya, Temsilciler Meclisi şartlı bir teklif sundu. Teklife göre, Beyaz Saray ile daha geniş müzakereler yapılması karşılığında, borç tavanı geçici olarak yükseltilecek.
 Amerika'da ülkeyi sarsan bütçe krizi sürüyor.

Amerika Başkanı Barack Obama, Cumhuriyetçi Parti üyeleri ile bir araya gelerek, bütçe krizi ve borç tavanı arttırımını görüştü.

Görüşmeden çözüm çıkmadı. Taraflar, bütçe krizinin aşılması için uzlaşamadı.

Temsilciler Meclis Başkanı John Boehner, Obama'ya şartlı bir teklif sundu. Teklife göre, borç tavanında geçici olarak arttırılacak, ancak bu artış 22 Kasım'a kadar sürecek.

Öneri karşılığında Cumhuriyetçiler, Beyaz Saray'dan daha geniş müzakereler talep etti.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, "Obama'nın Boehner'ın önerisini imzalayabileceğini" açıkladı.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

serkan acarel :

cözmek turunda !!! aha !!! sen en önce dis ülkelerde ki askerlerini geri cek, o askerlere ve o savaslara verdigin paralari kendi halkina ver, bak gör, cözüyormusun, cözmüyormusun !!! anlatabildim mi !!!

Ataturk1 :

cumhuriyetciler dikkatinizi cekiyoruz cumhuriyetciler sayin obama'yi dize getirmislerdir. cozum, obama'nin istifasidir. ulkenin iyi yonetilememesi nedeniyle butce sorunlari yasanir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder