banner864

Obama, Putin ile karşı karşıya gelecek! 03 Haziran 2014, 15:24

ABD Başkanı Obama bu hafta, Polonya, Belçika ve Fransa'yı kapsayan Avrupa gezisine çıkıyor. 4 gün sürecek seyahatte Obama, Avrupalı müttefiklerine Rusya üzerindeki baskıyı artırma çağrısı yapacak. Ziyaretin en dikkat çeken noktası ise, Obama'nın Cuma günü Fransa'da Rusya Devlet Başkanı Putin ile karşılaşacak olması.
ABD Başkanı Barack Obama, bu hafta oldukça önemli bir Avrupa ziyaretine çıkıyor.

4 gün sürecek seyahatte Polonya, Belçika ve Fransa'ya gidecek olan Obama'nın, Avrupalı Müttefiklerine, Rusya üzerindeki baskıyı artırma çağrısı yapması bekleniyor.

Obama, Kırım olayları nedeniyle Rusya'nın Soçi kentinden Brüksel'e alınan yapılması G-7 zirvesine katılacak. Obama, Polonya temaslarının ardından 4-5 Haziran günlerinde Brüksel'de olacak.

Gezinin en ilginç noktası ise Ukrayna krizinde Moskova'ya karşı olduğunu defalarca dile getiren Obama'nın, Fransa'da Cuma günü istemeden de olsa Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le aynı törene katılacak olması.

Putin, Obaman'nın Avrupa çıkarmasına karşı bir atak olarak Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile ikili görüşme yapacak. Bu görüşme, Ukrayna krizi başladığından bu yana Putin'in üst düzey bir Batılı lider ile gerçekleştireceği ilk görüşme olması açısından önem taşıyor

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar