banner864

Obama'dan dikkat çeken sözler: Devam edecek 10 Ocak 2015, 18:11

Fransa'daki terör saldırılarıyla ilgili Amerika Başkanı Barak Obama'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Fransa Hükümeti'nin terör tehdidi ile karşı karşıya kalmayaca devam edeceğini belirten Obama, "Fransa tetikte olmalı" dedi. Obama, Fransa'dan söz ederken de "eski müttefikimiz" ifadesini kullandı.
Amerika Başkanı Barack Obama, Fransa'daki terör olayları üzerine bir açıklama yaptı.

Obama'nın konuşması oldukça çarpıcı mesajlar içeriyordu. Amerika Başkanı, Fransa'daki terör olaylarının devam edeceğini söyledi. Obama,  "Fransız yetkililerin sahadaki profesyonelliği sayesinde ivedi tehdidin sona erdiğini umuyoruz ama Fransa hükümeti terör tehdidiyle karşı karşıya kalmaya devam edecek ve tetikte kalmayı sürdürmeli" dedi. 

Obama'nın Fransa'dan bahsederken "eski müttefikimiz" demesi dikkat çekti. Obama, "Fransa bizim en eski müttefikimiz, Fransa halkının bilmesini istiyorum ki, ABD olarak bugün de gelecekte de sizlerin yanında olacağız, dualarımız sizlerle" diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

eşitlik :

Senin saltanatın para ile kurulu bizimkisi sevgi ve emek ile şunu aklından hiç çıkarma biz haklıyız biz kazanacağız yaşasın işçiler yaşasın köylüler!

E Özaydin :

tabii sayin oboama , biliyoruz ki suriye faransanain eski kolonisidir, oraya verdigi elaltindan destegi cekin diye daha acik sözler söyleseniz , mesajiniz herkes tarafindan anlasilir , cünki bircok neden oldugu gibi , isaelin güvenligi , türkiyenin bütünlügü , kerkürk petrolünün dogu akdenize akisi gibi konularda suriye hal edilmelidir ,haklisiniz sayin baskan

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder