banner864

Önemli adım atılıyor 11 Aralık 2014, 18:36

Çin, Rusya ve İran Suriye'nin yeniden inşaası için önemli hamleler yapmaya hazırlanıyor. Suriyeli kaynaklara göre; Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim’in Rusya ziyareti sırasında, Moskova yönetimi "Suriye’nin tekrar inşası" konusunda yardım sözü verdi. Çin ve İran'ın da bu kapsamda önemli adımlar atacağı belirtiliyor.
 Suriye Ordusunun üst üste aldığı başarılar sonrası Suriye’nin yeniden inşası üzerine planlar hız kazandı. Çin, Rusya ve İran Suriye'nin inşaası konusunda önemli adımlara hazırlanıyor.
Çin Devlet Televizyonu CCTV’ye konuşan Suriyeli kaynaklar, Suriye Dışişleri Bakanı Muallim’in Rusya ziyareti sırasında, Moskova yönetiminin, Suriye’nin tekrar inşası konusunda yardım sözü verdiğini açıkladı. Çin ve İran'ın da ekonomik anlamda Suriye'ye yardımcı olmaya hazır oldukları belirtildi. 

İran ve Çinli şirketlerin de gelecek hafta Suriye hükümetinin daveti üzerine Şam’ı ziyaret edeceğini öğrenildi.

Öte yandan, Suriye Devlet Başkan’ı Beşar Esad ile görüşen Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov da önemli mesajlar verdi. Suriye Devlet Ajansı SANA, Bogdanov’un Esad’a, "Rusya Devlet Başkanı Putin’in iki ülke ve halklar arasındaki işbirliği ve destek mesajını ilettiğini" belirtti. Bogdanov, Suriye’yi ziyaret etmeden önce İstanbul ve Lübnan’da bulunan Suriye muhalefeti ile görüştüğünü ifade etti.

Suriye Devlet Başkanı Esad ise görüşme sonrası, "Rusya’nın her zaman Suriye halkının yanında yer aldığını" ifade etti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

CENAP AYTEPE :

bu devletler anti̇ emperyali̇st güçler bunlar abd ni̇n büyük ortadoğu planini ters yüz edecekler ve abd bütün gücünü kaybedecek bi̇zde bu ülkelerle bi̇rli̇kte olabi̇lsek i̇yi̇ olurdu ama kendi̇ halkina zülmedeni̇ onlar aralarina almazlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar