banner864

"Operasyonu sonlandırmayacağız!" 29 Temmuz 2014, 00:04

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Gazze'deki tüneller etkisiz hale getirilmeden operasyonu sonlandırmayacaklarını söyledi.
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Gazze'deki tüneller etkisiz hale getirilmeden operasyonu sonlandırmayacaklarını söyledi.

Hürriyet'in haberine göre; Netanyahu, Tel Aviv'deki Savunma Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, ölen askerlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, "Zor günler olacağını biliyorduk" dedi.
"Şu anda teröristlerin tünellerine saldırmaya ve etkisiz hale getirmeye devam ediyoruz" diyen Netanyahu, operasyonun ilk amacının, "Gazze'nin askersizleştirilmesi" olduğunu belirtti.

Netanyahu, Gazze'ye yapılan yardımların, "yeraltı tünelleri için beton ve çimento" görevi gördüğünü iddia ederek, uluslararası toplumdan, gönderilen yardımların yakından takip edilmesini talep etti.

Savunma Bakanı Moşe Yalon ve Genelkurmay Başkanı Benny Gantz'ın da hazır bulunduğu toplantıda Netanyahu, Hamas'ı yapılan her ateşkesi ihlal etmekle suçladı.

Savunma Bakanı Yalon, "İsrail'in Hamas'a karşı operasyonu genişletmede tereddüt etmeyeceğini", Genelkurmay Başkanı Ganz ise, "Operasyonun ihtiyaç olduğu kadar süreceğini" ifade etti.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar