banner864

Pazar yerine bombalı saldırı 18 Temmuz 2015, 13:23

Irak'ın Diyala kentinde, bayramlaşmak için bir araya gelen Şiilere bombalı saldırı düzenlendi. Bir pazar yerindeki bayramlaşma törenine bomba yüklü araçla düzenlenen ihtihar saldırısında en az 35 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı. Batı basınına göre saldırıyı IŞİD düzenledi.
Irak'ın Diyala kentinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda bayramlaşmak için bir araya gelen Şiiler hedef alındı.

Iraklı yetkililer, saldırının Bağdat’ın 30 kilometre kuzeybatısındaki Beni Saad kasabasında bir pazar yerinde düzenlendiğini açıkladı.

Bölge halkının bayramlaşmak için toplandığı pazar yerinde bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısında en az 35 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı.

Ölenler arasında çok sayıda çocuk olduğu, patlamada bazı binaların da yıkıldığı belirtildi. Patlama anında çevredeki çok sayıda araç ve dükkânda da maddi hasar meydana geldi.

Saldırı sonrası olay yerinde toplanan bölge halkı intikam çağrıları yaparken, batı basını saldırıyı IŞİD'in düzenlediğini duyurdu.

Öte yandan Şii milislerin desteğini alan Irak ordusu ülkenin en büyük bölgesi El Anbar’da birçok IŞİD noktasına karşı saldırı başlattı. Felluce’nin dışındaki çok sayıda köy IŞİD’den temizlendi, kentin ikmal yolunun kesilmeye çalışıldığı belirtildi.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar