banner864

Peçe takmadığı için öldürüldü 31 Temmuz 2014, 08:37

Somali'de radikal İslamcı militanların bir Müslüman kadını peçe takmadığı gerekçesiyle öldürüldüğü iddia edildi.
Somali'de radikal İslamcı militanların bir Müslüman kadını peçe takmadığı gerekçesiyle öldürüldüğü iddia edildi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin öldürülen kadının yakınlarına dayanarak verdiği habere göre, Rukiye Farah Yarow isimli kadının Somali'nin güneyindeki Hosingow kentinde radikal İslamcı Eş Şebab örgütü üyeleri tarafından peçe takmadığı gerekçesiyle öldürüldüğü bildirildi.

Yarow'un yakınlarının anlattıklarına göre, örgüt militanları peçe takmasını istediği Yarow'u bir süre sonra yeniden peçesiz gördükleri için öldürdü.

Eş Şebab örgütü sözcüsü ise bir kadını öldürdükleri haberini yalanladı. Sözcü, Eş Şebab'ın kadının yaşadığı yerde kontrolülün olmadığını söyledi.

Kimliklerinin açıklanmasını istemeyen Yarow'un yakınları ise BBC'ye Yarow'a iki defa ateş edildiğini ve Yarow'un kısa bir süre sonra hayatını kaybettiğini söyledi.

Somali'nin güneyi ve merkezindeki bölgeleri kontrol eden Eş Şebab örgütü kadınlar ve erkeklerde çok sıkı kıyafet zorunlulukları uyguluyor. DHA

Yorumlar

Jim Y :

ulkemizin 10 sene sonraki halini simdiden gormek cok degisik bir duygu.

A.S :

cumhuriyetin 100 yılında türkiyede hilafet devleti kurulacak.çok değil 20nci yılındada aynı manzarayı ülkemizde görmeye başlarız. kadınlarımız belki cumhuriyetin onlara bağşettiği değerleri ve atatürkü ozaman mumla ararlarda iş iş ten geçmiş olur.istanbul zaten bitmiş durumda nereye baksan ya türbanlı yada kara çarşaflı bir sonraki adımları burka

cenap aytepe :

görünen köy kılavuz istemez biz analarımıza bu köleliği layik görmüyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar