banner864

PJAK, İran'da karakola saldırdı! 08 Ağustos 2015, 08:31

PJAK, İran’ın Irak sınırında bulunan Merivan'da bir askeri karakola saldırdı. PJAK saldırıda 20 İran askerini öldürdüğünü iddia etti. Merivan şehri yöneticileri ise <Perşembe günü gerçekleşen saldırıda ölen ya da yaralananın olmadığını duyurdu.
PKK'nın İran'daki kolu PJAK, son zamanlarda İran Devrim Muhafızları'nın "ateşkesi açık bir şekilde ihlal ederek gerillalara karşı giriştiği operasyonlara bir misilleme" olarak yaptıkları saldırıda 20 İran askerini öldürdüklerini iddia etti.

BBC Farsça’da yer alan haberde, PJAK'ın askeri kanadı YRK tarafından yapılan açıklamaya yer verildi.

MERİVAN VALİLİĞİ: SALDIRIDA ÖLEN YA DA YARALANAN YOK

İran’ın resmi haber ajansında yer alan habere göre, geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen saldırının Irak sınırına yakın bir karakolun hedef alındığı ve saldırıda ölen yada yaralananın olmadığının bilgisine yer verildi.

Merivan Valilği ise saldırıyı doğruluyarak, güvenlik güçlerinin saldırganların yakalanması için harekete geçtiğini açıkladı. Valilik bölgeye ulaşımın sağlandığı otobanlarda güvenlik önlemlerinin artırıldığını duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak’taki terör yuvalarını hedef almasının ardından Kandil’den kaçan teröristlerin bölgeye sızmaya çalıştığı biliniyordu.

Yakup Aslan / İran
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

doğu perincek bir senedir komşu ülkelerle terör ekonomik iş birliği yapalım diye bas bas bağırdı ve bunun ilk adımlarını bile attı ama anlayaNMI VAR TABiki liderler ön görülü insanlardır şimdi bunu anlayanlar doğu başkandan 2 sene geriden gelenlerdir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar