banner864

PKK'dan ABD'ye "yardım edin" çağrısı 06 Ağustos 2015, 15:31

Türk jetleri, bölücü terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki yuvalarını bombaladı, örgütün üst düzey yöneticileri Amerika'ya çağrı yaptı. KCK'nın yürütme konseyi üyesi Zübeyir Aydar, "ABD bizi ve Türkiye'yi bir masa etrafında toplamalıdır" dedi. Açılımın devam ettirilmesini isteyen Aydar, uluslararası güçlere de "Türkiye'yi zorlayın" çağrısı yaptı.
Türk ordusu Amerika'nın "kara gücümüz" dediği PKK'yı bombaladı. PKK yöneticileri Washinton'a "yardım çağrısı" yaptı.

Avrupa’da yaşayan KCK’nın Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar Amerika'nın Sesi Radyosu'na konuştu. Aydar, Amerika'nın PKK'yla Türkiye'yi bir masa etrafında buluşturmasını istedi. Aydar, "Biz ile Türkiye’yi bir masa etrafında yan yana getirmelidirler. Bununla birlikte IŞİD ile savaşta daha büyük rol oynarız. Amerika’nın bunu sağlama imkanları vardır" dedi.

Zübeyir Aydar, açılım devam etmesi için uluslararası güçlerin Türkiye'yi zorlaması gerektiğini ifade etti.

PKK'nın müzakere masasına dönülmesini istediğini söyleyen Aydar, "Biz bu sorunu demokratik siyaset ile barış ile çözmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

NAMIK :

BUNA DÖT KORKUSU DERLER. AMA NAFİLE KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. TÜRK MİLLETİ, EMPERYALİZMİ ONUN KUKLALARINI VE EMPERYALİST OYUNLARI BOZMAK VE YENMEKLE MEŞHURDUR.

İsmail Saykal :

Sizi kuran suflörünüz O zaten Kime söylüyorsun. Gafil siz güney doğuda yaşayan insanlarımızın Kanını satarak yaşayan CIA nın can üzerinden komüsyon kapan komüsyoncularısınız. .Ölen gençlerin Öldürdükleri insanlarımızın sırtından kazandıklarınız sizi yesin şerefsiz Taşnak pontus görevlisi

öztürk türkkan :

geçti bolunun pazarı sür eşşeğini nideye ...sizin kurtuluşunuzun tek yolu teslim olup cezanızı cekmek abd uşaklığına devam ettiğiniz sürece bı işi türk ordusu bitirecek. siz aptalsınız abd ye güvenilmez şeytanla işbirliği yaptız vatanınınızı satıyorsunuz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder