banner864

PKK sözcüsü gibi konuştu! 12 Ekim 2014, 12:17

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, adeta PKK sözcüsü gibi konuştu. Kerry, asıl ismi Aynel Arab olan Kobani’de Türk askerinin istenmediğini söyledi. Benzer ifadeler PKK-PYD yöneticileri tarafından dillendiriliyor.
“Türk askeri Kobani’de istenmiyor” Bu sözleri Kandil’deki PKK yöneticileri değil, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry söyledi.

Türkiye’nin ABD'nin başında bulunduğu koalisyonda alacağı rolü değerlendiren Kerry, bu konudaki sürecin devam ettiğini söyledi. Kerry, Türkiye’nin PKK ve IŞİD tehdidine karşı Aynel Arab’ta kurmak istediği güvenlikli bölge planı hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Amerika’nın sesine konuşan Kerry, “Kesin olan bir şey varsa, aralarında Kürtlerin, Iraklıların, Suriyelilerin ve diğerlerinin olduğu farklı gruplar, Türk askerlerini Kobani’de istemiyor” diye konuştu.

Kerry’nin bu görüşü PKK tarafından da bir süredir dile getiriyor. Aynel Arap’ta “güvenlikli bölge ve Türk askeri istemiyoruz” diyen örgüt yöneticileri bir yandan da Türkiye’nin PYD’ye silah koridoru açmasını istiyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mehmet onur :

istenilmiyen yerde ne işimiz var

misafir :

abd akp ile pkk arasında yapılan müzakerelerde aracı pozisyonunda olup bu haber bunun açık ispatı mahiyetindedir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar