Putin açıkladı! 07 Kasım 2014, 18:36

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol fiyatlarındaki düşüşün arkasında orataya atılan spekülasyonların olabileceğini açıkladı. Putin, bazı ülkelerin kriz süreçlerinde bu hamleleri kullandıklarını belirtti.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, petrol fiyatlarındaki düşüşle ilgili spekülasyona işaret etti. Putin, bazı ülkelerin spekülatif mekanizmayı kriz süreçlerinde kullandıklarını belirtti.

Çin'de 9-11 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği zirvesi öncesi Çin basınına konuşan Putin, petrol fiyatlarında siyasi bileşenlerin olduğunu, kriz dönemlerinde siyasi bileşenin etkili rol oynadığını ifade etti.

Rus lider, Petrol fiyatlarının düşmesinde dünya ekonomisindeki daralmanın ve enerjiye talebin azalmasının etkili olduğunu vurguladı. Putin, "Petrol üretim alanlarındaki yenilikler hidrokarbon üretimini artırıyor ve piyasaya arzı etkiliyor." dedi.

Putin, petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün Rusya ekonomisine etkisini en aza indirmek için kapsayıcı tedbirlerin alındığını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar