banner864

Putin'den zehir zemberek sözler 20 Haziran 2015, 15:58

St. Ptersburg Uluslararası Ekonomik Formu Rusya'da yapıldı. Toplantıya Putin’in "Ortadoğu’da terörizmi kim doğurdu? Terörizme Batı destek verdi" sözleri damga vurdu. Rusya lideri, Amerika ve Avrupa'ya "terörle mücadelede samimiyseniz Esad’a destek verin" dedi.
Putin, Avrupa ülkeleri ve Amerika’yı Ortodoğu’daki terörün desteklemekle suçladı. "Terörizmle mücadelede samimiyseniz Esad’a destek verirsiniz” dedi.

Rusya’nın St Petersburg şehrinde gerçekleşen toplatıda Putin’in Avrupa ülkeleri ve Amerika’ya yaptığı eleştiriler ve çağrılar öne çıktı.

Suriye’de yaşananlara değinen Putin, Ortadoğu’da terörizmin kaynağının Batı olduğunu şu sözlerle belirtti: "Ortadoğu’da terörizmi kim doğurdu? Batı bunu destekledi. Irak’da Saddam’ın devrilmesinden, bugünkü IŞİD terörüne kadar benzer bir durum söz konusu."

Suriye’nin bütünlüğü için Esad’dan yana olmaktan başka çare olmadığını belirtti. Amerika ve Avrupa ülkelerine seslendi. “Terörle mücadelede samimiyseniz Esad’a destek verin, beraber mücadele edelim, Suriye’de reformlar başlasın” dedi. 

Putin, Rusya-Çin ilişkisinin ekonomik işbirliğinden öte, hukuk ve sosyal yaşam gibi önemli konuları da kapsadığını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

NORTH :

iyi̇ki̇ varsın vladimir,bölge ülkelerinin böyle bir savaşa ve yıkıma seyirci kalması bunu desteklemesi hangi inanç değerleri ile bağdaşır. müslüman bir ülke yıkılsın parçalansın emperyalist baronlar sevinsin,din tüccarı bazı i̇dareci̇lerde bu ki̇rli̇ oyuna ulvi̇ manalar yüklesi̇n şeytanca,yazik çok yazik..türki̇ye adina şu soruyu herkesi̇n etrafina sormasi gereki̇r ; suri̇ye i̇le ni̇çi̇n düşmaniz? yanit basi̇t ama belki̇ bi̇ri̇leri̇ düşünür de doğru bi̇r şeyler görür..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder