banner864

Putin Türkiye’ye geliyor 30 Kasım 2014, 15:51

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yarın Ankara'da olacak. Putin'in, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la yapacağı görüşmede iki ülke ilişkilerinin yanı sıra, doğalgaz ve Suriye gibi konuların değerlendireceği belirtildi. Ziyaretle ilgili bilgilendirmede bulunan Kremlin Danışmanı Uşakov, farklı alanlarda 10'a yakın anlaşmanın imzalanacağını belirtti.
Rusya Devlet Başkanı Putin yarın Türkiye’ye geliyor. 
Kremlin Danışmanı Yuriy Uşakov, Putin'in söz konusu temaslarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Putin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la bir araya gelecek. Görüşmede "iki ülkenin siyasi ve ticari ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik atılacak adımlar masaya yatırılacak. 

Yuriy Uşakov, Erdoğan-Putin görüşmesinde, doğalgaz, ticaret, ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi, askeri teknik alandaki işbirliği gibi konular ele alınacak. Ayrıca farklı alanları kapsayan 10 kadar sözleşmeye imza atılacak. 

Uşakov, Putin'in Türkiye ziyaretini diplomatik olarak en üst seviye olan "devlet ziyareti" seviyesinde gerçekleştireceğini belirtti. Uşakov, ayrıca  2016 yılının Türkiye ve Rusya'da karşılıklı turizm yılı ilan edileceği bilgisini aktardı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, de önceki gün Rus mevkidaşıyla Moskova'da yaptığı basın açıklamasında iki ülkenin ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söylemişti. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar