banner864

Putin'den şok iddia 26 Nisan 2014, 11:24

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, internetin Amerika’nın istihbarat birimi olan CIA’in projesi olduğunu iddia etti.
Rusya Devlet Başkanı Putin, St. Petersburg da yaptığı basın toplantısında internetin CIA’in projesi olarak başladığını ve hala devam ettiğini iddia etti. Putin’in yaptığı açıklama geçen hafta Rus Parlamentosu’nda kabul edilen sosyal medya sitelerinin Rusya’da server bulundurma zorunluluğu yasasının ardından geldi. Yasa ile internet sitelerindeki kullanıcıların son 6 aylık bilgilerinin bu serverlarda kalma zorunluluğu geliyor. Bununla birlikte Rusya’nın en büyük sosyal medya sitelerinden olan VKontakte’nin Putin’e yakınlığıyla bilinen bir iş adamının kontrolüne geçtiği bildirildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex’in serverlarının yurtdışında bulunması ve bu serverlardaki bilgilerin güvenlik açığı oluşturduğunu açıklaması üzerine şirketin hisselerinde yüzde 5 düşme meydana geldi.

Bu açıklamalar karşıt görüşlüler tarafından Kremlin hükümetinin internet üzerinde daha fazla kontrol sağlamak istediği şeklinde yorumlandı. Bunun sebebinin ise Hükümete karşı siyasi propagandanın televizyon kanallarında yasak olmasından ötürü farklı görüşteki grupların propaganda için interneti kullandığı belirtildi.
Etiketler

Yorumlar

esen zafer :

doğru söylemiş bu yıllardır bilinen ama söyleyenlerin paranoya veya itibarsızlaştırma yolu ile susturulduğu bir konu.i̇nternet yalnızca bilgi toplamanın ötesindede etken.belki bir iki snowden daha çıkarda daha geniş kapsamlı bilgilendirir. umudunuzu koruyoruz.

Ufuk Özen :

helâl olsun diyorum işte bu işte buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

enginbaşar :

helal putin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar