banner864

''PYD namluyu Türkmenlere çevirdi!'' 24 Haziran 2015, 19:28

PKK'nın Suriye uzantısı PYD namlunun ucunu şimdi de IŞİD kontrolünde olan Tel Abyad'ın Türkmen kasabası Hamam'a çevirdi. Bölgede son yaşananları Ulusal Kanal’a anlatan Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkan Yardımcısı Tarık Sülo Cevizci, Türkmenlerin göçe zorlandığını belirtti. Askeri kaynaklar da Amerika'nın Türkmen köylerinin çevrelerini bombaladığını belirtti.
Suriye'de Amerika’nın kara gücü görevini yürüten PYD, Tel Abyad'ın IŞİD kontrolünde olan son Türkmen kasabası Hammam'ı da işgal etmek üzere.
Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizci Ulusal Kanal’a önemli açıklamalar yaptı. Cevizci Tel Abyad'ın 20 kilometre güneyinde bulunan Hammam kasabasındaki Türkmen nüfusun göçe zorlandığını belirtti.

Türkmen Lider PYD’nin bir sonraki adımının Kobani ile Afrin arasındaki bölgeyi işgal etmek olduğunu söyledi.

"PYD’nin Telabyad’dan sonraki hedefi Kobani ve Afrin arasındaki bölgeyi ele geçirmek. Bu hedefin önündeki en büyük engel Azez kasabasının ÖSO’nun elinde olması. Dolayısıyla PYD, Azez’in IŞİD eline geçmesini bekliyor. Ardından Azez’e doğru operasyon başlatacaklar"

Ulusal Kanal’ın askeri kaynaklardan edindiği bilgi, Türk Lideri'nden anlattıklarıyla eşleşiyor. Askeri kaynaklar, Amerika'nın bölgeyi Kürtleştirmek adına Türkmen köylerinin çevresini bombaladığını belirtti. 11 Türkmen köyünün boşaltılmak istendiğini belirten kaynaklar "Türkmenlerin buna direniyor ve Türkiye'nin onları desteklemesi gerekir" ifadesini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

türkiyede de silahlar türklere çevrili değilmi . namık kemal ne demiş düşman vatanın bağrına dayamış hançerini yokmudur kurtaracak bahtı kara maderi̇ni̇ . 70 sene sonra atamiz şöyle cevap vermi̇ş .vatanin bağrina düşman dayasin hançeri̇ni̇ bulunur kurtaracak bahti kara maderi̇ni̇. ama halki hi̇çe saymakmi gereki̇yor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar