banner864

''Rumlara İsrail Şemsiyesi'' 13 Şubat 2014, 14:24

Kıbrıs'ta iki taraf arasında müzakereler sürerken, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İsrail ordusu, Türkiye'ye meydan okuyan bir tatbikat yaptı. Rum-İsrail planlı hava-deniz tatbikatında hedef Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu. Rum basınının tatbikatı "İsrail Şemsiyesi" olarak adlandırması dikkat çekti.
Kıbrıs'ta Türkler ve Rumlar arasında müzakereler sürerken, Rum Yönetimi ve İsrail; Türkiye'ye meydan okuyan bir tatbikat yaptı.

Rum Milli Muhafız Ordusu ve İsrail Hava Kuvvetleri'nin birlikte yaptığı tatbikatın hedefi, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu.

Tatbikatın ana konusu Doğu Akdeniz'deki doğalgaz ve petrol rezervlerini kapsayan Münhasır Ekonomik Bölge'ydi. Bölgede fiili durum yaratmaya çalışan Rumlar, Milli Muhafız Ordusu ve İsrail'in etkinliğini denetledi.

Rum basını uçakların karadaki sanal hedefleri alçak uçuşla vurduğu tatbikatla, Türkiye'ye güçlü bir mesaj verildiğini savundu.

Rum basınının tatbikat ile ilgili "İsrail Şemsiyesi" başlığını kullanması dikkat çekti.

Tatbikatla ilgili konuşan Rum Savunma Bakanı Fotis Fotiu, "Kıbrıs-İsrail ilişkileri yeni bir evreye giriyor" dedi.
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

turkiye hak ediyor bu durumu!! ne gorusmeleridir?? ne toplantilaridir?? "" kibris'ta hic bir sorun yok"" sorunlar, problemler temmuz 1974'te bir daha geri gelmiyecek sekilde bitti--simdi biz sorunlari yaratiyoruz--cok,cok dikkat!

mdd :

israil şemsiyesinin bir telide akp dir

Erman Ince :

turkiye de buna "guclu" bir karsilik ve hemen simdi bu ikilinin agzinin payini vermezse, pek yakinda basimizin cok agriyacagini simdiden garanti etdik demekdir. sorun israil'in turkiye'ye yunanistan ile birlikde de olsa bir sey yapabilecek olmasinda degil, turkiye'nin israil'e guc gosterisinde bile bulunmasinin yol acacagi bati tepkisinde. bravo hainlere; yillardir cok iyi calisip turkiye'yi efendilerinin getirmek istedigi yere getirdiler! verecekleri hesaplarin en agiri bu olacak bence.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar