banner864

Rusya 3 farklı aşı geliştiriyor 13 Ekim 2014, 10:26

‘Vesti v Subbotu’ isimli televizyon programına katılan Bakan Veronika Skvortsova, bir aşının Ebola virüsü kültüründen üretildiğini, diğer ikisinin ise gen mühendisliği teknolojisi sayesinde üretildiğini kaydetti. Skvortsova, bu aşıların önümüzdeki 6 ay boyunca gereken denetlemelerden geçeceğini ifade etti.

Skvortsova yaptığı açıklamalarda, “Ayrıca, Rus bilim adamları Ebola hastalığında virüse karşı kullanılabilecek ilaç geliştirdiler. Buna rağmen dünyanın hiçbir ülkesinde Ebola virüsüne karşı özel tedavi mevcut değil. Hastalara sadece hayatını tehlikeye sokan semptomlarla mücadele etmede yardım ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Bakan Skvortsova sözlerine şöyle devam etti:

“Şu anda Rusya Federasyonu sınırları içerisinde bulunan vatandaşların Ebola’dan korkmalarına gerek yok. Ülkemizde bu hastalık tespit edilirse bilin ki virüs dışarıdan gelmiştir. Zaten bu da çok düşük ihtimal. Mayıs ayından itibaren Ebola virüsünün Rusya’ya girmemesi için farklı adımlar atıldı. Bir ayda 7.500 uçak kontrol ediliyor, havalimanlarında 1,5 milyona yakın insan kontrolden geçiyor. Özellikle Batı Afrika’dan gelenlere büyük önem veriyoruz.” (DHA)

Yorumlar

Cem Hayrullah Özbudun :

anlaşılan rusya sayesinde tüm dünya halkları bu küresel çetenin özel laboratuvar icadı olan ebola virüsü bahanesiyle damgalı inek gibi çiplenmekten kurtulacak..tabii bunu fırsat bilip fişlemeyi ruslara yaptırtmıyorlarsa.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar