banner864

Rusya'dan ateşkes çağrısı! 18 Temmuz 2014, 23:54

Rusya'dan İsrail ve Filistin'e ateşkes çağrısı geldi. Bölgedeki gelişmelerle ilgili Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle telefon görüşmesi yaptı.
Rusya'dan İsrail'in Gazze saldırısıyla ilgili ateşkes çağrısı geldi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, Gazze'deki durumun kötüleşmesinden derin endişe duyduklarını belirtti.

Rus Dışişleri Bakanlığı açıklamasında "Çatışmalarda, aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı sivil halktaki kayıpların artması ayrıca endişe veriyor. Bu nedenle, tarafları bir kez daha askeri çatışmaların sona erdirmek için mümkün olan her şeyi yapmaya çağırıyoruz" ifadeleri yer aldı.

Rusya'nın gerek ikili gerekse de çoklu müzakereler yoluyla Gazze'de yaşanan krizin çözümü adına arayışlara katılmaya hazır olduğu kaydedildi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de Gazze'ye yönelik saldırının bir an önce sona ermesi için Putin'le telefon görüşmesi yaptı. Kremlin'den yapılan açıklamada, iki liderin, Gazze'deki şiddetin biran önce sona ermesi ve barış görüşmelerinin yeniden başlaması için görüş birliğine vardığı ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

murat Erten :

Büyük adamsın putin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar