banner864

Rusya'dan çok stratejik hamle 30 Nisan 2014, 14:41

Rusya Küba’nın borcunun %90’nı affedecek, kalan %10’unu ülke ekonomisine yatıracak
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov borç silmeyi Kübalı mevkidaşı Bruno Rodrigues ile yaptığı görüşme sonrasında açıkladı.

Lavrov konuşmasında,”Borcun silinmeyen kısmı, yani %10’u, iki ülke arasında varılan mutabakata göre Küba ekonomisine yatırılacak. Yatırımların azami seviyede verimli olması bizim yararımıza olur” dedi. Lavrov’un sözlerine göre, Küba’ya Zarubejneft, Rosneft ve İnter RAO dâhil değişik şirketler ilgi gösteriyor.

Önemli bir konuda anlaşma imzalandığını da hatırlatan Sergey Lavrov, “söz konusu anlaşmanın Küba’nın Rusya’ya olan borcunu affetmeye ilişkin bir anlaşma” olduğunu belirtti ve “Anlaşmanın onay süreci tamamlanmak üzere” dedi.

Rusya'nın Sesi

Etiketler

Yorumlar

vatangazi :

Rusya devleti ve sayin putin cok akillica bir girisimde bulunmus ayrica gerek suriye gerekse kirim ukrayna politikalarinda gostermis olduklari ustun calismalarini olumlu buluyorum turkiyeninde rusya ve cin ile ittifak yapmasi gerektigini memleket yararina olacagi katidir amerikanin bu cografyada verecegi hicbirsey yok savastan baska sayin putini seviyor ve destekliyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar