banner864

Rusya'dan Kırım atağı 22 Nisan 2014, 14:18

Rusya Kırım'da ekonomik atılıma gidiyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'daki Tatarların haklarının geri verilmesini öngören kararnameyi imzaladı. Kararnameye göre, sürgüne gönderilen Tatar, Alman, Ermeni ve Yunan azınlıklarının hakları tanınacak, terkedilmiş bölgelerde devlet ekonomik destek sağlayacak.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'daki Tatarlar ve diğer halklara haklarının geri verilmesini öngören kararnameyi imzaladı.

Putin, Kremlin Sarayı'nda Rusya Devlet Konseyi'ni topladı. Federasyon Konseyi, Devlet Duması, Federal Bölge Temsilcileri ile tüm yürütme organı başkanlarının katıldığı toplantıya Kırım'ın geçici Başkanı Sergey Aksyonov ile Sivastopol Şehir Valisi Sergey Menaylo ilk kez katıldı.

Putin, Kırım'ın Rusya'ya katılmasının ardından yapılması gereken ilk işin, mağdur edilen halklara haklarının iade edilmesi olduğunu söyledi. Putin, "Stalin döneminde sürgüne gönderilmiş Tatar, Alman, Ermeni ve Yunan azınlıklarının mağduriyetini tanımış oluyoruz" dedi.

Bu kapsamda, Kırım yarımadasında bulunan terk edilmiş bölgelerde sosyal yardımlar yapılacak. Bu bölgelerin yeniden canlanması ve gelişmesi için devlet desteği sağlanacak.

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım yarımadasında kumar oyunlarına izin verilen gazinolar bölgesi oluşturulması için Parlamentoya teklif sundu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar