banner864

Sarkisyan'dan 24 nisan çıkışı: İnkarcı bir adım 22 Mart 2015, 18:52

Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıl etkinlikleri 24 Nisan'da düzenlenecek. Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan etkinliklerin, soykırım iddialarının 100'üncü yılına denk gelmesini eleştirdi. Bu yöntemle "soykırım" anma etkinliklerinin sabote edilmeye çalışıldığını iddia etti.
Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı, bir dizi etkinlikle kutlanacak. O etkinliklerden biri de 24 Nisan'da yapılacak. Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Sarkisyan, Erdoğan'ın bu adımla 24 Nisan'daki 'soykırım' anma etkinliklerini sabote etmeye çalıştığını iddia etti.

Sarkisyan, Fransız France 24 kanalına konuştu. Sarkisyan, "Biz ‘soykırım’ törenlerini Türk toplumu da dahil birlik içerisinde anmak istiyorduk. Benim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davetteki amacım da, Türkiye’nin 24 Nisan’da Ermenistan’daki anma etkinliklerinde yer almasıydı. Ancak ne yazık ki inkârcı bir adımla karşı karşıya kaldık." ifadesini kullandı.

Sarkisyan, Çanakkale zaferini anma etkinlikleri için 24 Nisan'ın seçilmesini "rastgele alınmış bir karar" olmadığını vurguladı. Sarkisyan, "Gelibolu Muharebesi, ne 24 Nisan’da başladı ne de 24 Nisan’da bitti. Bu Ermeni halkını yaralayan bir adım oldu." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

mustafa cenap a

bay sekizyan.......1... geçmişte yasa dışı faliyetlerin oldumu......2 ...ermeni çetesi taşnak komitesine üye miydin.....bu komitenin carlık rusyası devrinde anadoluya yaptığı baskınları ve katliamları ..kaçırılıp işkencede öldürülen kadınlarımı zı çocuk yaştaki kızlarımız seni utandırıyormu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar