banner864

Sarkozy hakkında karar verildi 02 Temmuz 2014, 11:43

Fransa'da gözaltına alındıktan sonra hâkim karşısına çıkarılan eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin "yolsuzluk" ve "nüfuzunu kötüye kullanma" suçlarından yargılanmasına karar verildi...
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, hakkındaki soruşturma dosyalarıyla ilgili nüfuzunu kullanarak bilgi sahibi olduğu iddiasıyla gözaltına alınması büyük yankı uyandırmıştı.

Polise 15 saat ifade verdikten sonra gece yarısı hâkim karşısına çıkarılan 59 yaşındaki Sarkozy'nin "yolsuzluk" ve "nüfuzunu kötüye kullanma" suçlarından yargılanmasına karar verildi.

Fransa tarihinde ilk kez cumhurbaşkanlığı görevi yapmış bir devlet adamı gözaltına alındı. 2017'de yeniden aday olmayı planlayan Sarkozy, suçlu bulunursa 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

Sarkozy'e yöneltilen suçlamalar arasında, eski Libya lideri Kaddafi'den 50 milyon Euro, Fransa'da ki büyük bir firmadan da yine yüklü miktarda usulsüz yardım alma suçlamaları da bulunuyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Narin Elmas :

Ya Sarkozy keşke Bizimkinden örnek alsaydı, bunca şaibelerden nasıl kurtulunur öğrenseydi.......

Osman Nuri Koçak :

adamlar bizimkileri görse ve bir de "yiyorlar ama çalışıyorlar be kardeşim veya bal tutan parmağını yalar" gibi kabullerimizi duysalar ne yaparlar merak ediyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder